شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی و اهمیت آن برای کسب‌وکارها

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

در این روزها که دنیای تکنولوژی با سرعتی چندین برابر سرعت گذشته راه پیشرفت را در پیش‌گرفته است. حضور در شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارها یک مزیت به‌حساب می‌آید. به نحوی اهمیت دارد که برخی از مدیران شرکت‌ها سعی در معرفی محصولات و خدمات خود در شبکه‌های اجتماعی دارند.

به‌تازگی دریکی از مجلات مشهور که نکست وب نام دارد در ارتباط با شبکه‌های اجتماعی مطالبی منتشرشده است که از شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان یک منبع قدرت و بی‌همتا برای معرفی و تبلیغ محصول یادشده است.

با توجه به آمارهای منتشرشده توسط سازمان‌های مختلف برآورد شده است که تا چندین سال آینده تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی تا ۳ میلیارد نفر خواهد رسید؛ بنابراین سرمایه‌گذاری کسب‌وکارها در شبکه‌های اجتماعی به‌دوراز ذهن نبوده و تأثیرات بسیاری را بر جای خواهد گذاشت. یکی از دلایلی که شرکت‌ها به فکر حضور پررنگ در شبکه‌های اجتماعی هستند وجود گوشی‌های هوشمند است که در هر زمان و مکانی به شبکه جهانی اینترنت قابل اتصال است.

اقدامات شرکت‌ها

شرکت‌های بزرگ بدون هیچ صبری کمپین‌های تبلیغاتی خود را راه‌اندازی کرده‌اند. در آن‌ها اطلاعاتی از قبیل خدمات و تولیدات را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهند. این کمپین‌های تبلیغاتی باعث خواهد شد تا کاربر به‌صورت مدام تبلیغات موردنظر را ببیند و پس از مدتی اقدام به خرید محصول موردنظر نماید.

این امر در طی گذشت زمان باعث خواهد شد تا تعداد کثیری از کاربران به مشتریان وفادار تبدیل شوند. همچنین باید در نظر داشته باشید که مشتریان در دنیای مدرن امروزی به‌صورت چشمگیری رفتارهای خود را با تکنولوژی و محیط اقتصادی خود همسو می‌کنند. مشتریان همواره اطلاعات زیادی را به دست آورده و باگذشت زمان باخبرهای مختلفی درباره محصول آشنا می‌شوند و اعتماد خود را نسبت به تبلیغات صورت گرفته از دست می‌دهند. این امر باعث خواهد شد تا شرکت‌ها مشتریان خود را از دست بدهند.

به همین دلیل است که کسب‌وکارهای مختلف برای بقای خود مجبور به اصلاح کمپین‌ها تبلیغاتی خود هستند و استراتژی‌هایی که از قبل چیده‌اند را مدام تغییر می‌دهند تا به استراتژی‌ای که موردپسند مشتری است برسند. در دنیای امروز نسبت به گذشته شبکه‌های اجتماعی جایگاه ویژه‌ای را در بین افراد و اینترنت پیداکرده است. به‌صورتی که شبکه‌های اجتماعی جزو پربیننده‌ترین‌های فضای مجازی قرارگرفته‌اند. همچنین به یاد داشته باشید که روزبه‌روز بر تعداد افراد حاضر در شبکه‌های اجتماعی افزوده می‌شود.

در ادامه قصد داریم برخی از شبکه‌های اجماعی که در بین مردم دارای محبوبیت خاصی هستند را برای شما معرفی کنیم.

فیس‌بوک

فیس‌بوک در بین شبکه‌های اجتماعی رتبه یک را در اختیار دارد با بیش از ۱.۵۹ میلیارد کاربر. با پیدایش شبکه‌های اجتماعی تشکلی جامعه هدف مشتریان نسبت به گذشته آسان‌تر شده است. فیس‌بوک برای آسان‌تر شدن کارهای تبلیغاتی ابزارهای فوق‌العاده‌ای را در اختیار کاربران قرار داده است تا با استفاده از آن‌ها به توانند کسب‌وکار خود را روزبه‌روز گسترش دهند. این ابزارها علاوه بر این‌که بسیار کاربردی هستند به مدیران این اجازه را می‌دهد تا به‌صورت دقیق‌تر مشتریان خود را مورد هدف قرار دهند.

توییتر

توییتر در بین شبکه‌های اجتماعی به این دلیل اهمیت دارد که مطالب در این شبکه اجتماعی می‌توانند به‌سرعت و مانند ویروس تکثیر پیدا کنند. هرچه تعداد افرادی که مطالب شمارا ری توییت (اشتراک‌گذاری) می‌کنند بیشتر باشند، افراد بیشتری صفحه شمارا موردبررسی و بازبینی قرار خواهند داد. شما باید آخرین مطالب و اخبار و اطلاعاتی که در اختیاردارید را در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی بزرگ به اشتراک بگذارید. همچنین به یاد داشته باشید که از هشتگ ها نیز به‌اندازه و درست استفاده کنید.

اینستاگرام

برنامه اینستاگرام برنامه‌ای است که برای به اشتراک‌گذاری عکس‌ها بیشتر مورداستفاده قرار می‌گیرد. در اینستاگرام می‌توانید اگر عکس‌های رویداد موردنظر خود را با هشتگ به‌خصوص خود به اشتراک گذاشته و همچنین افراد حاضر در این جمع را نیز به انجام این کار تشویق نمایید. شما می‌توانید برای جذب مخاطبان بیشتر برای انجام این کار نیز جوایزی را در نظر گرفته و در پایان مسابقه به آن‌ها اهدا کنید.

نتایج کاربردی

یکی از ابزارهای قدرتمند برای پیشبرد اهداف سازمان و مجموعه شبکه‌های اجتماعی هستند که مورد هدف مسئولین روابط عمومی و بازاریابان قرار می‌گیرند. به این دلیل که می‌توانند به مشتریان خود دسترسی داشته و به آن‌ها پشتیبانی آنلاین ارائه دهند.

در دنیای امروز یکی از راه‌های موفقیت وفاداری مشتریان است. با بالا رفتن تعداد مشتریان وفادار سهم بازار و میزان سوددهی بنگاه اقتصادی بالا خواهد رفت. درک بازار با استفاده از برنامه‌ریزی و اتخاذ استراتژی‌های مناسب جهت وفادار سازی مشتریان و افزایش نرخ وفاداری آن‌ها منافع  بلندمدت برای بنگاه‌های اقتصادی به وجود خواهد آورد.

همچنین توجه داشته باشید که بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نوعی از بازاریابی است که تمرکز روی مخاطبان و برقراری ارتباط با آن‌ها اولویت دارد نه روی فروش مستقیم محصولات و خدمات. شرکت‌ها باید از شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان ابزاری قدرتمند برای برقراری ارتباط با مخاطبان خوداستفاده کنند و این یعنی وفادار سازی مشتریان.

همان‌طور که قبل‌تر ذکر کردیم شبکه‌های اجتماعی مزیت‌های فروانی برای شرکت‌ها دارند، یکی دیگر از مزایای استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارها، کم کردن هزینه‌های بازاریابی است. در شبکه‌های اجتماعی از بودجه‌های سنگین تبلیغاتی و برندینگ از طریق رسانه‌های جمعی و چاپی خبری نخواهد بود. استفاده از شبکه‌های اجتماعی این امکان را برای کسب‌وکارها فراهم خواهد کرد که بتوانند به اطلاعات ارزشمندی از مخاطبان و بازدیدکنندگان خود دست‌یافته و آن‌ها را مورد آنالیز و بررسی قرار دهند.