تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا یکی از مهم‌ترین عوامل بازاریابی اینترنتی است. تأکید بیشتر سئو بر تولید محتوا باکیفیت است تولید محتوا باکیفیت موجب می‌شود که رتبه سایت شما به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای بالا رود. به همین علت اکثر مدیران سایت‌ها برای تولید محتوا بلاگ نویسان باتجربه استخدام می‌کنند.

در این حرفه جمله معروفی وجود دارد که می‌گوید تولید محتوا پادشاهی می‌کند به همین دلیل یکی از مشکلات وبلاگ نویسان ایجاد محتوای مناسب با کسب‌وکار است. اینکه بدانند تولید محتوا چیست؟ و چگونه محتوایی را تولید کنند که مناسب با بازدیدکنندگان وب‌سایت باشد و پیدا کردن یک منبع معتبر کار بسیار دشواری است. درواقع تأکید بیشتر سئو نیز تولید محتوا باکیفیت است.

چرا باید تولید محتوا کنیم؟

در عصر حاضر محتوای دیجیتال اهمیت زیادی دارد. کاربران برای محتوای خوب به‌راحتی پول پرداخت می‌کنند. تولید محتوا دیجیتالی خیلی آسان‌تر از دیگر محتواها است. به‌طور مثال به‌آسانی می‌توان با مراجعه و جستجو کردن در گوگل به هر محتوایی که موردنیازمان باشد دسترسی پیدا کنیم و دیگر نیاز نیست مثل سابق مدت‌ها در کتابخانه به دنبال کتاب مناسب باشیم.

همچنین امروزه اکثر مردم به علت دسترسی بیشتر به اینترنت تمایل بیشتری به خواندن ای بوک ها و گوش دادن به کتاب‌های صوتی یا دیدن فیلم‌های آموزشی دارند. خیلی از افراد زمان کافی برای رفتن به کلاس‌های آموزشی را ندارند. وقت و زمان برای افراد زیادی ارزشمند است و نمی‌خواهند به‌راحتی آن را از دست بدهند.

به همین دلیل محتوای دیجیتال نسبت به گذشته بسیار طرفدار دارد و این بهترین فرصت است که ما نیز برای رفع نیازهای مخاطبانمان تولید محتوا کنیم. آن‌هم محتوایی که واقعاً باکیفیت باشد.

مزیت‌های تولید محتوا

یکی از مزیت‌های تولید محتوا کم دردسر بودن آن است. مثلاً یک فروشگاه اینترنتی مشکلاتی از قبیل برگشت خوردن محصول سفارش داده‌شده و مشکلاتی با اداره پست و… ممکن است داشته باشد. ولی سایتی که فقط محتوای دیجیتالی تولید می‌کند و می‌فروشد این دردسرها را ندارد. زیرا محصولات فیزیکی‌ای در کار نیست. هر چه هست دیجیتالی است و ÷ستی در کار نیست.

مواردی که باید در تولید یک محتوا خوب در نظر گرفت

۰ داشتن ایده برای تولید محتوا

۰ لیست کلمات کلیدی را در تهیه کرد

۰ نوشتن عنوان برای تولید محتوا گیرا و جذاب

۰ محتوای سایت‌های رقیب را چک کنید

۰ به نیاز کاربر در تولید محتوا توجه داشته باشید

۰ به موضوع اصلی سطحی نپردازید

۰ در مقاله‌های متفاوت موضوع را جستجو کنید

۰ یک لیست از مقالات تولیدی خود برای بک لینک موضوع اصلی داشته باشید

۰ مقالات آموزشی تولید کنید

۰ رازها و افسانه‌های کسب‌وکار خود را بیان کنید

۰ محتوای خود را بر اساس سئو بنویسید

۰ نکات نگارشی را در تولید محتوا به‌درستی رعایت کنید

۰ مطالب طولانی بنویسد

۰ متا تگ‌های عنوان را جدی بگیرید

۰ متا تگ توضیحات را فراموش نکنید

۰ کلمات کلیدی را به‌درستی استفاده کنید

۰ از تکنیک‌های کلاه‌سیاهی در تولید محتوا اصلاً استفاده نکنید

۰ شکل و زیر عنوان را فراموش نکنید

۰ محتوای شما باید درگوشی موبایل به‌درستی نشان داده شود

۰ معرفی منبع و لینک آن

۰ خود را معرفی کنید

۰ مقالات مرتبط را بخش‌بندی کنید

مراحل تولید محتوا به این صورت است که:

موضوع خود را مشخص کنید.

اطلاعات خود را بالا ببرید.

هدفتان را از تولید محتوا مشخص کنید.

شروع به تولید محتوا کنید.

سئو محتوا را یاد بگیرید.

استراتژی تولید محتوا داشته باشید.

محتوا را به پول تبدیل کنید

جمع‌بندی

تولید محتوا چیست؟ تولید محتوا یکی از پر درآمدترین بی‌دردسرترین و کم‌هزینه‌ترین کارهای اینترنتی است. همان‌طور که متوجه شدید تولید محتوا کاری است که هر کس می‌تواند انجام دهد و از طریق آن کسب درآمد کند.

اگر هنوز کسب‌وکار اینترنتی‌ای راه ننداخته‌اید می‌توانید در این زمینه اطلاعات خود را بالا ببرید و شروع به کار با آن کنید. تولید محتوای آموزشی طرفدار بالایی دارد. زمانی که کاربرتان زیاد شد می‌توانید تولید محتوای خود را بفروشید.

اگر وب‌سایت محتوایی دارید سعی کنید فعالیت خود را  بالا ببرید و محتوای با کیفیتی درست کنید و به فروش بگذارید. مثلاً اگر وب‌سایتی درزمینهٔ توسعه فردی دارید می‌توانید ای بوک هایی در این زمینه تولید کنید و بفروشید. حتی اگر مجبور شدید از ترجمه کتاب‌های خارجی استفاده کنید.