سئو جیست

سئو چیست و دلایل اهمیت آن

سئو چیست؟

به طور خلاصه  سئو بهینه‌سازی وب‌سایت­ها برای موتورهای جستجوگر است که باعث خواهد شد تا شما از این طریق ترافیک بیشتری را وارد سایت خود کنید. کلمه سئو SEO  از کلمه Search Engine Optimization گرفته شده است. همچنین بهینه‌سازی یعنی ایجاد تغییرات در وب‌سایت بر اساس قوانین موتورهای جستجوگر.

در ادامه برخی از دلایل اهمیت سئو را برای شما بیان خواهیم کرد.

دیده شدن کسب‌وکار ما

اگر شما وب‌سایتی داشته باشید که بهترین طراحی را دارا باشد و بهترین محصولات را برای ارائه در آن قرار داده باشید اما آن را سئو نکرده باشید همانند مغازه‌ای شیک خواهد بود در بیابان که هیچ‌کس آن را نخواهد دید. به نظر شما وجود مغازه‌ای زیبا در بیابان برای کسی جذاب است؟ آیا مشتری خواهد داشت؟ جواب سؤالات شما نه خواهد بود.

برای اینکه کسب‌وکار شما توسط دیگر افراد حاضر دیده شود نیازمند تبلیغات خواهد بود اما تبلیغات آنلاین در آغاز کسب‌وکار شما پرهزینه بوده و شما توانایی پرداخت آن‌ها را نخواهید داشت. بنابراین پیشنهاد ما به شما سئو کردن سایت است، سئو کردن سایت با هزینه‌ای کمتر نسبت به تبلیغات قابل انجام خواهد بود و مشتریان بیشتری را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

شناخته خواهیم شد

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل  مزیت‌های زیادی را به همراه دارد که یکی از موردتوجه‌ترین این مزیت‌ها شناخته شدن کسب‌وکار ما در زمان کمتر است. در دنیایی که امروزه به گوشی‌های هوشمند تجهیز شده است، موتورهای جست‌وجو نقش مهمی را برای توسعه کسب‌وکارها در اختیار دارند. چرا که اکثر افراد برای پیدا کردن سؤال موردنظر خود به جست‌وجو در موتورهای جست‌وجوگر روی می­آورند. یکی از این موتورهای جست‌وجوگر که طرفداران بسیاری را در خود جای داده است گوگل می­باشد.

حضور در رتبه‌های بالای جست‌وجوی افراد باعث خواهد شد تا آن­ها با خیال راحت‌تری نسبت به ما اطمینان کرده و ما را دنبال کنند. اطمینان به این‌که جواب نیازهایش توسط ما ارائه می‌گردد. چرا؟ چون ما از طرف گوگل به او پیشنهاد شده‌ایم.

برای شناخته شدن باید ابتدا اعتماد مخاطبین را جذب نماییم. شما با استفاده از سئو می­توانید این اعتماد را در بین افراد ایجاد کرده و افراد زیادی را به سمت خود جذب نمایید. سئو باعث خواهد شد تا ما خود را به گونه‌ای که دوست داریم به افراد معرفی کنیم.

با سئو می‌توان تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت را افزایش داد

داشتن ترافیک بالا و روبرو رشد برای هر سایتی آرزو است. چرا که هرچه تعداد بازدیدکنندگان بیشتر باشد به نسبت تعداد فروش و درآمد زایی شما نیز افزایش پیدا خواهد کرد. همان‌طور که قبل‌تر نیز ذکر کردیم راه‌های متفاوتی برای معرفی سایت خود دارید. یکی از بهترین و به صرفه‌ترین این راه‌ها سئو است. به این دلیل که جزو کم‌هزینه‌ترین، بادوام‌ترین و در دسترس‌ترین راه برای ایجاد ترافیک وب‌سایت است. ما باید محتوای سایت خود را بهینه کنیم به گونه‌ای که در صفحه اول گوگل قرار گرفته و سیل ترافیک را به سمت سایت خود روانه کنیم. اولین مرحله فروش اینترنتی برای یک وب‌سایت، ایجاد ترافیک است. این کار را می­توان با سئو کردن سایت برای موتورهای جست‌وجو امکان پذیر کرد.

با استفاده از سئو برای بازاریابی هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد

تمام کسب‌وکارها برای ادامه یافتن حیات خود به بازاریابی نیاز دارند. بازاریابی تمام مشاغل حتی کسب‌وکارهای آنلاین را نیز در برمی‌گیرد. برای بازاریابی آنلاین راه‌های زیادی وجود دارد که می­توان از آن‌ها استفاده کرد اما یکی از بهترین و ارزان‌ترین این راه‌ها سئو کردن سایت است.

با استفاده از آن می­توان در رتبه‌های بالای جست‌وجوی مشتریان قرار گرفت و فرصت دیده شدن را داشت. یکی از بزرگ‌ترین بلندگوهای کسب‌وکارهای آنلاین گوگل است. گوگل در تمام طول روز هفته به صورت ۲۴ ساعته فعال بوده و برای استفاده از آن باید سایت خود را سئو کنید.

بیشترین بازگشت سرمایه

هر کسب‌وکاری لازم است برای اینکه فروش بیشتری داشته باشد، تبلیغات کند. تبلیغات در دنیای امروزی پرهزینه و زمان بر بوده و در اکثر موارد با ضرر همراه است. برای اینکه محصولات خود را به فروش برسانیم باید تبلیغ کنیم و در عمل راهی جز این نداریم. پس ما چگونه هم بتوانیم تبلیغات خوبی داشته باشیم و هم سرمایه‌ای که در این راه استفاده می­کنیم، به فروش و سود بیشتری تبدیل کنیم.

اگر به اندازه‌ای که هزینه تبلیغات خود کرده‌ایم یا بیشتر از آن سود نکنیم در عمل ضرر کرده‌ایم و سرمایه ما منفی خواهد شد. یکی از مناسب‌ترین راه را برای رسیدن به هدف مورد نظر کسب رتبه برتر در گوگل است. این رتبه با سئو کردن سایت شما به دست می­آید که باعث خواهد شد تا سرمایه شما حالت صعودی به خود بگیرد. اکنون شاید این سؤال در ذهن شما تشکیل شود که چرا و چگونه؟ جواب سؤال شما این خواهد بود که، چون ما هزینه‌ای نکرده‌ایم و همیشه در حال تبلیغ کسب‌وکار خود هستیم.بدون شک سئو سایت بیشترین بازگشت سرمایه را در پی خواهد داشت.

افزایش فروش با سئو سایت

اگر کسب‌وکاری دارید که در حوزه فروش محصولات و خدمات فعالیت می­کنید سریع‌ترین و بهترین راه برای فروش، بهینه‌سازی صفحات محصولات و خدمات برای گوگل است. به احتمال زیاد مشتریان شما برای خرید محصول مورد نظر خود به گوگل مراجعه خواهند کرد و در مورد محصول مورد نظر خود تحقیقاتی را انجام خواهند داد.

گوگل با توجه به درخواست مراجعه کنندگان، نتایجی را برای آن­ها به اشتراک خواهد گذاشت. شما می­توانید با استفاده از سئو سایت جزو نتایجی که گوگل قرار است به مراجعه کنندگان خود نمایش دهد باشید تا بیشتر دیده شده و افراد بیشتری جزو مشتریان ما قرار گیرند.

طبق نتایج به دست آمده حدود ۶۱ درصد از خریداران احتمالی ترجیح می‌دهند سه سایت اول صفحه‌ی اول گوگل را موردبررسی قرار دهند.  همچنین این نتایج به ما نشان داد که حدود ۳۵ درصد این افراد لینک اول صفحه اول را کلیک خواهند کرد. البته توجه داشته باشید که منظور ما سایت­هایی هستند که هیچ هزینه‌ای برای تبلیغات به گوگل پرداخت نکرده و در رتبه‌های اول تا سوم گوگل جای گرفته‌اند.