گوگل ادوردز

چرا باید از تبلیغات گوگل استفاده کنیم؟

قبل از آن‌که از اهمیت تبلیغات در گوگل بگوییم، تعریفی کلی از آن را برایتان بازگو می‌کنیم تا اول با تبلیغات گوگل آشنا شوید. تبلیغات در گوگل ابزاری است که سایت و یا شبکه اجتماعی شما را در صفحه اول گوگل قرار می‌دهد.

نحوه کار آن به‌صورت پرداخت در مقابل هر کلیک (پرداخت کلیکی) است، یعنی به ازای هر نفری که وارد سایت شما شود باید به‌حساب گوگل مبلغ ناچیزی پرداخت کنید. این ابزار کاربردی گوگل باعث افزایش قابل‌ملاحظه مشتریان و همچنین شناخته شدن کسب‌وکارتان بین اقشار مختلف می‌شود.

اهمیت تبلیغات در گوگل:

قرار گرفتن در صفحه اول گوگل بسیار دارای اهمیت است زیرا سایت‌هایی که در صفحه اول حضور دارند بیشترین بازدیدها را به خود اختصاص می‌دهند. کاملاً مشخص است سایتی که بیشترین بازدید را داشته باشد بیشترین مشتری را نیز جذب خواهد کرد. هرچقدر هم محصولات و خدمات دیگر سایت‌ها بهتر باشد بازهم این اولین سایت‌ها مشتریان بیشتری را مجذوب خود می‌کنند.

ازاین‌رو برای بهتر شدن کسب‌وکار خود به قرار گرفتن در صفحه اول گوگل نیاز دارید. برای رسیدن به اولین صفحه جستجو می‌توانید به‌سادگی از گوگل ادوردز و یا به بیانی دیگر تبلیغ در گوگل استفاده کنید.

چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

اگر کسب‌وکار تازه‌ای دارید و می‌خواهید سریعاً به سوددهی برسید باید از وسیله‌ای استفاده کنید که فوراً شما را به صفحهٔ اول گوگل برساند. این امر اهمیت تبلیغات در گوگل را دو برابر می‌کند به این دلیل که سریع‌ترین ابزاری که وب‌سایت یا صفحه‌ای از وب‌سایت (حتی شبکه‌ها اجتماعی مانند تلگرام) را بدو این‌که اسپم شناخته شوند به صفحه اول انتقال می‌دهد، تبلیغات در گوگل است و در حال حاضر ابزار و یا راهی سریع‌تر وجود ندارد!

تابه‌حال مطمئناً متوجه اهمیت تبلیغات در گوگل شده‌اید اکنون به برخی از پرسش‌هایی که ممکن است برایتان پیش آید پاسخ می‌دهیم.

به‌عنوان یکی از امکانات بسیار عالی گوگل ادوردز، شما می‌توانید در محل‌های متفاوت و خاصی که دلتان می‌خواهد، زمانی که دوست دارید و در سستمی که دوست دارید (موبایل، تبلت، رایانه و …) وب‌سایت خودتان را بالاتر از همهٔ وب‌سایت‌ها به نمایش بگذارید.

برخی از مزیت‌های گوگل ادوردز:

۱-معرفی کردن کسب‌وکار به جهان آنلاین مصرف‌کننده.

در قدم اول، نخست باید وب‌سایت شما به مصرف‌کننده معرفی شود. گوگل ادوردز با قرار دادن سایت شما در صفحه اول گوگل، همین کار را که بسیار برایش آسان است انجام می‌دهد و با این کار کسب‌وکارتان به مصرف‌کنندگان محصولات و یا خدماتتان معرفی می‌شود.

۲-تبلیغات شما سریعاً نشان داده خواهد شد.

یکی از امکانات فوق‌العاده گوگل ادوردز این است که شما هر زمآن‌که دوست داشته باشید می‌توانید حساب خود را فعال یا غیرفعال کنید و در کمترین زمان سایت شما به صفحه اول انتقال پیدا می‌کند و در یک‌لحظه نیز می‌توانید آن را از صفحه اول بردارید.

۳-کلمات کلیدی خود را می‌توانید مدیریت کنید.

می‌توانید چندین کلمه کلیدی برای هر صفحه از سایت خود انتخاب و معرفی کنید و در طول زمان با توجه به آماری که گوگل ادوردز به شما می‌دهد میزان بودجه برای هر کلمه را جداگانه تنظیم کنید. همچنین می‌توانید کلماتی را که ترافیک خوبی را مجذوب خود نکرده‌اند، تغییر بدهید و یا مقدار PPC (پرداخت کلیکی) آن را افزایش دهید تا ترافیک بیشتری جذب کند و آن دسته از کلمات کلیدی را که ترافیک خوبی را جذب می‌کنند بیشتر مدنظر خود قرار دهید.

مدیریت کلمات کلیدی نقشی اساسی در تبلیغات ارزان گوگل ادوردز دارد.

۴-چه کسانی، چه چیزی و کجاها را هدف قرار دهید.

قادر خواهید بود اشخاصی را که فکر می‌کنید مشتری شما خواهند شد را جدا کرده و تبلیغ گوگل فقط برای آن‌ها نشان داده شود. حتی شما می‌توانید منطقه خاصی که دوست دارید تبلیغ گوگل فقط در آن محل نمایش داده شود را انتخاب کنید. مثلاً فکر کنید یک فروشگاه فرش در تهران دارید، شما می‌توانید با پیاده کردن تنظیمات کاری کنید که فقط افرادی که در تهران یا حتی مناطقی از تهران و یا در دایره‌ای به شعاع دلخواه از فروشگاه شما قرار دارند تبلیغ گوگل را ببینند.

با این مزیت نرخ تبدیل شما بسیار زیاد می‌شود. (افرادی که بر روی سایت شما کلیک می‌کنند بیشتر مشتری شما خواهند شد).

۵-ساعت دقیق کار خود را در گوگل ادوردز (تبلیغات ارزان)، می‌توان انتخاب کرد.

اگر فقط در ساعت خاصی از شبانه‌روز فروش دارید و یا خدمات ارائه می‌دهید می‌توانید این ساعات را در تنظیمات گوگل ادوردز وارد کرده و فقط در آن ساعات تبلیغ گوگل شما به نمایش گذاشته شود.

۶-نمایش برای دستگاه تلفن همراه.

گوگل ادوردز به‌عنوان یک تبلیغات ارزان‌قیمت توانایی این را دارد سایت شما را در تلفن همراه نمایش بدهد و تعداد بازدیدها با موبایل را برای شما نشان دهد و حتی این امکان را دارد که با تنظیمات پیشرفته مزایده فقط برای موبایل تبلیغ گوگل را نمایش دهد.

۷-تبلیغ در جای دلخواه شما

بستگی به نوع کسب‌وکار شما دارد که می‌توانید در هر شبکه‌ای که دوست دارید تبلیغات کنید. این تنظیمات در قسمت کمپین گوگل ادوردز است.

مورد اول و دوم:

 • برای نمایش محتوا در وب‌سایت خود.
 • برای افرادی که به کسب‌وکار شما مربوط هستند، نشان داده می‌شود.

مورد سوم: بازاریابی، نمایش و ویدئوهای تبلیغاتی

 • آگاهی از نام تجاری را ارتقا دهید و ترافیک بیشتری را با CPC پایین‌تر به دست آورید.
 • بازاریابی برای کسانی که در برخی موارد علاقه‌مند به کسب‌وکار شما هستند.

مورد چهارم:

 • فهرستی از تصاویر اجناس خود در فروشگاه‌های اینترنتی.
 • تبلیغ شما در دیگر شبکه‌ها نظیر جیمیل، یوتیوب و… نشان داده می‌شود

بودجهٔ هزینه شده در هرروز را در گوگل ادوردز می‌توان مشخص کرد.

می‌توانید حداکثر بودجه‌ای که در گوگل ادوردز هزینه می‌شود را مشخص کنید. با این کار امکان دارد تا بیست درصد از مبلغ تعیین‌شده در روز بیشتر هزینه شود ولی در ماه هیچ تغییری در بودجهٔ شما ایجاد نمی‌شود، این بیست درصد افزایش هم برای این است که در بعضی از روزهای ماه آمار جستجو بالا می‌رود و گوگل ادوردز نیز این کار را برای سود بیشتر شما انجام می‌دهد.

۹-ارائه گزارش مدت‌زمان جستجو توسط گوگل ادوردز.

گوگل ادوردز این امکان را دارد که آمار دقیق جستجو و کلیک سایت شما را با جداسازی کلمات کلیدی، ارائه می‌دهد گه با آن کارهای زیر را می‌توانید انجام دهید:

 • تجزیه‌وتحلیل کلمات کلیدی و اضافه کردن آن‌ها.
 • تبلیغات را تنظیم کنید.
 • محتویات جستجو را حذف کنید.
 • بودجه خود را بیشتر برای اجناس محبوب‌تر اختصاص دهید.
 • شناسایی کلمات کلیدی منفی از جستجوهای نامربوط.

۱۰-کلمات کلیدی نامربوط به خودتان را می‌توانید حذف کنید.

در گوگل ادورز این امکان فراهم است که کلماتی که به کسب‌وکار شما ربط ندارد را حذف کنید. به‌عنوان‌مثال فکر کنید شما فروشگاه کفش زنانه دارید، می‌توانید کلمه زنانه را به‌عنوان کلمه کلیدی منفی وارد کنید تا دیگر تبلیغ شما برای آن دسته از افرادی که عبارت‌های شامل زنانه را جستجو می‌کنند، نمایش داده نشود.

گوگل ادوردزآیا همیشه استفاده از تبلیغات گوگل برای ما مفید خواهد بود؟

سؤالی که در اینجا امکان دارد به وجود آید این است که آیا برای همهٔ کسب‌وکارها می‌توان از آن استفاده کرد؟

جواب این است که تبلیغات گوگل در همه زمان‌ها و در اکثر تجارت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما در ابتدای کار وب‌سایت‌ها و زمانی که تجارت شما نوپا است نقش بسیار فراوانی در سوددهی و شناخه شدن وب‌سایت شما دارد. با قرار گرفتن در صفحه اول گوگل اولاً شما دارای فروش بی‌سابقه‌ای می‌شوید و همچنین زمانی که کاربران، وب‌سایت شما را در صفحهٔ اول ببینند به‌مرور شناخته می‌شوید و تجارت و کسب‌وکار شما معروف خواهد شد.

می‌توان گفت در ذهن عموم مردم این‌گونه جاافتاده است که اگر سایتی در صفحهٔ اول گوگل باشد، مطمئن‌تر از دیگر سایت‌ها و شناخته‌شده‌تر است.اگر هم وب‌سایتی که شما دارید شناخته‌شده باشد و در صفحه اول گوگل قرار داشته باشد، از تبلیغات گوگل می‌توانید برای زمانی که فروش ویژه‌ای دارید و می‌خواهید سریعاً به فروش برسد یا دیده شود استفاده کنید.