چند نکته برای تولید محتوای باکیفیت

تولید محتوای باکیفیت تأثیر بسیار مهمی در موفقیت‌های بازاریابی و رشد کسب‌وکار دارد. شما باید محتوای باکیفیت‌تری تولید کنید تا وب‌سایت، شرکت و خدمات شما بسیار معروف شود. در ضمن محتوای شما، حتماً باید مشتریان را به‌گونه‌ای جذب کند که وب‌سایت و کسب‌وکار شما تبدیل به پاتوق همیشگی عده‌ای از کاربران شود.

شما، صاحبان وب‌سایت می‌توانید نیروهای دور کار و خارج از فضای شرکت استخدام کنید تا برایتان محتوا بسازند. به‌احتمال‌زیاد شما این کار را انجام داده‌اید. چیزی که در این کار خوب نیست این است که این دسته از نیروها، شرکت و محصول شمارا از نزدیک و به‌اندازه کافی نمی‌شناسند ازاین‌رو مباحث ویژه شما برایشان قابل‌درک و ملموس نیست. زمانی که سخن از دادوستد با مشتریان به میان بیاید، آن دسته از محتوا بهترین است که قابل‌مشاهده باشد یا به‌اصطلاح سندیت داشته باشد.

چند روش بدون هزینه برای تولید محتوای باکیفیت:

تلاش نکنید تنها از یک سبک خاص استفاده کنید

انسان‌های گوناگون مخاطبان مختلفی را درگیر می‌کنند، اما هیچ فردی یونیفرم یکدست را دوست ندارد. پس به‌اجبار به کارمندان خود فشار نگذارید که از سبک یکسانی استفاده و تولید محتوا کنند اجازه دهید کارمندانتان به سبک و شیوه خودشان با موضوع ارتباط برقرار کنند.

انسان‌های واقعی می‌خواهند با انسان‌های واقعی در ارتباط باشند. بااینکه باید توجه داشته باشید که کارمندتان محتوای حرفه‌ای تولید کنند، اما اجازه بدهید خود واقعی‌شان باشند.

انتخاب موضوع مناسب

بهتر است به شما بگوییم قبل از هر چیزی انتخاب موضوع مناسب مهم است. شما حتماً باید تسلط کافی درزمینهٔ کاری خود داشته باشید و مطالعات روزانه خود را در سطح اینترنت یا کتاب افزایش بدهید. هر چیزی که شما درزمینهٔ کاریتان میدانید ممکن است برای دیگران جذاب و ارزشمند باشد. هر چه شما به این نکات ظریف‌تر و دقیق‌تر توجه کنید مخاطبین مناسب‌تری نیز خواهید داشت.

به عوامل دیگر شرکتتان اجازه دهید تا در تعیین نوع ارتباط با مخاطب دخیل باشند.

در بسیاری از شرکت‌ها تنها شخص رئیس اجازه دارد نوع ارتباط با مخاطب را تعیین کند؛ اما در بعضی از شرکت‌ها نیز این امکان را به بازاریابان نیز می‌دهند اما مگر چه مشکلی دارد که سایر بخش‌ها مانند خدمات مشتریان، مهندسان، فنی و… در این امر شراکت داشته باشند؟ انسان‌های متفاوت سلیقه‌های مختلفی نیز دارند.

ملایم ویرایش کنید.

بسیاری از افراد میگویند که هیچ زمانی مانند هنگامی‌که از آن‌ها خواسته‌شده دیدگاه و نظرشان را دربارهٔ موضوعی اعلام کنند، احساس باارزش بودن به آن‌ها دست نداده است. درواقع این افراد احساس می‌کنند در منفعت بردن برند نقشی کلیدی و مهم ایفا می‌کنند.

برای خودتان چند قانون کلی بنویسید و آن را بر روی دیوار نصب کنید، حال به عقب بروید و باستید. اکنون هم این اختیار رادارید که محتوا را قبل از منتشر شدن بازبینی و تأیید کنید، اما با حفظ کردن مغز پیام و احترام گذاشتن به محتوای تولیدشده توسط کارمندانتان، نشان بدهید که برای تلاششان ارزش قائلید.

از نویسندگان بخواهید محتوا را در شبکه اجتماعی‌شان به اشتراک بگذارند.

یک شرکت موفق درزمینهٔ نرم‌افزارهای بازاریابی به نام ExactTarget از کارمندان خود درخواست می‌کند تا در شبکه‌های اجتماعی شخصی خود محتوای شرکت را به اشتراک بگذارند.

شما نیز می‌توانید کارمندانتان را تشویق کنید تا محتوای سایت شمارا از طریق اکانت شخصی خودشان به اشتراک بگذارند.

فراتر از بازاریابی فکر کنید.

بلاگ ابزار مفیدی برای جذب نیروی کاری است. محتوایی که از سوی کاربران تولیدشده جو حاکم بر مجموعه انسانی شرکت شمارا منعکس می‌کند. اجازه دهید کارمندان بالقوه‌تان قبل از این‌که وارد شرکتتان شوند به‌خوبی بافرهنگ شما خو بگیرند.

به کارمندان اجازه این امر را دهید که با افکار خودشان محتوا تولید کنند آن‌ها را متوجه کنید که دوست دارید کمکشان کنید تا وجههٔ خودشان را بسازند.