ایجاد تعامل بیشتر در استوری اینستاگرام

۱۱ راه برای ایجاد تعامل بیشتر در استوری اینستاگرام

آیا می‌خواهید تعامل بیشتری در استوری‌های اینستاگرام ایجاد کنید؟

ابتدا بر روی بازدیدها تمرکز کنید. دوم، از استیکرها خلاقانه استفاده کنید!

استفاده از استوری‌های اینستاگرام راهی جالب، رایگان و تأثیرگذار برای تعامل با مخاطبانتان است، حتی اگر پست‌هایتان را در بین محتواهای صفحه شخصیشان نبینند.

روزانه بیش از ۵۰۰ میلیون نفر استوری‌های اینستاگرام را تماشا می‌کنند که شما می‌توانید از این پتانسیل برای ایجاد تعامل بین کاربران و کسب و کار خود استفاده کنید!

اگر دوست دارید بیشتر بدانید با ما در بررسی برخی از بهترین استراتژی‌ها، مهم‌ترین نکات برای افزایش بازدید و بهبود تعامل در استوری‌های اینستاگرام همراه باشید:

ایجاد تعامل در استوری اینستاگرام: چطور بازدید استوری‌های اینستاگرام را افزایش دهیم

تبدیل بازدیدکنندگان استوری‌های اینستاگرام به مخاطب‌های وفادار، راهی بسیار خوب برای ایجاد تعامل در برند است. به استوری‌های خود مانند یک مجله یا یک برنامه تلویزیونی درباره‌ی کسب و کار نگاه کنید.

شما علاوه بر کارهایی که برای خلق استوری خود انجام می‌دهید (که ما برای آن یک دوره آموزشی داریم)، باید مطمئن شوید که مردم واقعا آن‌ها را تماشا می‌کنند یا نه!

این‌جا چگونگی افزایش بازدیدهای استوری اینستاگرام را بررسی می‌کنیم:

 

۱- برای طراحی ساختار از استوری بورد استفاده کنید.

وقتی شما استوری‌های اینستاگرام خود را پیش از موعد نمایش می‌دهید، زمان را نادیده می‌گیرید تا اطمینان حاصل کنید که همه مواردی که ارسال کرده‌اید، یک هدف مشخص دارد و کمی بیشتر راجع به برندتان اطلاعات می‌دهد.

با یک آغاز، میانه و پایان واضح در پست‌های استوری خود، بازدیدکنندگانتان تا انتهای کار با شما در تعامل می‌مانند. به این معنی که شما در تحلیل استوری‌های اینستاگرام متوجه کاهش خروج کاربرانتان و تمایل بیشتر آن‌ها‌ برای بازدید تمامی پست‌هایتان می‌شوید.

ایجاد تعامل بیشتر در استوری اینستاگرام

هم‌چنین، به فکر پیشنهاد کردن یک چیز منحصر به فرد توسط پست‌های استوریتان باشید.

به جای بازنشر کردن یک محتوای تکراری که همه جا به اشتراک گذاشته‌اید، یک محتوای استوری منحصر به فرد آماده کنید و به مخاطبان دلیلی برای تماشا بدهید! مانند تصویری از پشت صحنه دفتر یا فروشگاهتان.

اگر برای استوری‌های اینستاگرامتان به دنبال طراحی استوری بورد هستید، نگران نباشید! ما بهترین الگوهای استوری بورد مخصوص استوری‌های اینستاگرام را داریم که برای شروع کار می‌توانند مفید باشند:

 

۲- استوری‌های اینستاگرام را طوری طراحی کنید که با زیبایی برندتان هم‌خوان باشد.

طراحی استوری‌های اینستاگرام، که بیانگر زیبایی اینستاگرام شما هستند، زمانی موفق می‌شود که تعداد مخاطبانتان افزایش پیدا کند.

استوری‌های اینستاگرام، صفحه حاوی پست و وب سایت برندینگتان را هم تراز کنید و هم‌زمان با این که بازدیدکنندگانتان سبک منحصر به فرد شما را تشخیص می‌دهند، میزان اطلاع رسانی برند خود را نیز افزایش دهید.

ایجاد تعامل بیشتر در استوری اینستاگرامجای دادن عناصر زیبایی‌شناسی در کل کارتان به شما کمک می‌کند که از بی نظمی دور بمانید و به دنبال‌کنندگانتان احساس صمیمیت و آشنا بودن بدهید. آن‌ها هنگام تماشای استوری‌های شما می‌فهمند که انتظار چه چیزی را باید داشت باشند و این باعث می‌شود هر بار که شما چیز جدیدی پست می‌کنید مایل باشند آن را تماشا کنند.

مطمئن شدن از جذابیت و تأثیرگذار بودن پست‌های اینستاگرام نیازمند زمان و تلاش بسیار است اما این کار می‌تواند مخاطبان شما را وفادار کند.

اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، آژانس دیجیتال مارکتینگ نادین ایده در مشاوره و اجرای آن در کنار شماست.

 

۳- سعی کنید بفهمید محتوای استوری اینستاگرام چه احساسی را با مخاطبانتان به اشتراک می‌گذارد.

فهمیدن این که مخاطبان شما چه نوع محتوایی را بیشتر می‌پسندند و عمل کردن بر اساس سلیقه‌ی آن‌ها زمانی می‌تواند واقعا موفق باشد که به تعداد بازدیدها اضافه شود و سطح تعاملتان بالاتر برود.

از تجزیه و تحلیل اینستاگرام خود برای فهمیدن این که چه محتوایی بهترین بازده را دارد استفاده کنید و سپس از آن بینش جهت درخورسازی آن‌چه پست می‌کنید استفاده کنید.

برای مثال، اگر می‌بینید تعداد زیادی بازدید در پشت صحنه دارید، اما وقتی یک عکس ثابت را در استوریتان پست می‌کنید، میزان خروج کاربرانتان زیاد است، می‌توانید استوری بورد و ایده‎های مفهومی خود را ویرایش کنید.

حتی می‌توانید دسته‌های محتوایی برای آن نوع که به بهترین نحو به اجرا در می‌آید بسازید. مانند استوری‌های  Transparency Tuesdayکه @Everlane به استراک گذاشته است:

ایجاد تعامل بیشتر در استوری اینستاگرامیادتان نرود که همیشه زیبایی اینستاگرامتان را حین به اشتراک گذاری محتواهای مختلف در نظر داشته باشید.

ببینید @GoToSkincare چطور ویدئوهای پشت صحنه، پست‎های محصول و محتواهای کاربران را در استوری‌هایش در عین حفظ سبک برند خود مدیریت می‌کند.

استوری اینستاگرام

۴- با دیگر برندها در اینستاگرام همکاری کنید.

اگر حس می‌کنید در گودالی گیر کرده‌اید و مطمئن نیستید چه چیزی را برای حفظ بازدیدها پست کنید، شاید وقت آن رسیده است که با برندی دیگر همکاری کنید!

چه میزبان کسی باشید که اختیار اداره استوری‌های اینستاگرام شما را دارد، یا یک محصول طراحی کنید، یا این که خیلی ساده، یک لایو با همراهی یک برند دیگر در اینستاگرام داشته باشید، همکاری در پروژه‌ها راهی بسیار خوب برای افزایش مخاطب است و باعث می‌شود دنبال‌کنندگان را با چیزی متفاوت روبرو کنید.

ببینید Anthropologie چطور با The Good of the Hive همکاری کرده و طرح‌های چاپ شده از زنبورهایی که با دست کشیده شده‌اند را برای فروشگاه‌هایشان، مخصوص روز زمین طراحی کرده‌اند:

تعامل بیشتر در استوری اینستاگرام

در مقیاس بزرگ‌تر، Billabong با Sincerely Jules (یک اینفلوئنسر در حوزه فشن) برای ایجاد کلکسیون بهاره همکاری کرده است. هر دو برند محصول‌های خود را همراه با محتواهایی که کاربران به اشتراک گذاشته‌اند در استوری اینستاگرامشان نشان داده‌اند:

ایجاد تعامل بیشتر در استوری اینستاگرامبه یاد داشته باشید وقتی به دنبال برند دیگری برای همکاری می‌گردید، مطمئن شوید که به مخاطبِ هدف آن‌ها نیز فکر می‌کنید. شما به دنبال این هستید که در همکاریتان به طور مشترک سود ببرید و چیزی که مخاطبان هر دوی شما با آن در تعامل باشند هدف شماست.

۵- از هشتگها در استوری اینستاگرام برای بهبود دسترسی‌تان استفاده کنید.

اگر می‎خواهید بازدیدهای استوری‌های اینستاگرامتان بیشتر شود، باید به پست‌های خود هشتگ اضافه کنید! با افزودن هشتگ به استوریتان، شانس دیده شدن محتوایتان توسط مخاطبان جدید بیشتر می‌شود. اگر یک هشتگ به اندازه کافی محبوب باشد، هنگام جستجوی آن در اینستاگرام مردم می‌توانند استوری‌های فعال و مربوط به آن را در آن صفحه ببینند (از جمله استوری‌های خودتان را).

ایجاد تعامل بیشتر در استوری اینستاگرام

و اگر آن چیزی را که می‌بینند دوست داشته باشند، ممکن است شما را دنبال(Follow) کنند!

شما می‌توانید تا ۱۰ هشتگ، یا یک هشتگ با استفاده از Hashtag Sticker، به استوری‌تان اضافه کنید. می‌توانید این هشتگ‌ها را زیر GIF ها پنهان کنید یا رنگ آن را با رنگ زمینه یکی کنید تا دیده نشود. پس بهانه‌ای برای هشتگ نگذاشتن در پست بعدیتان ندارید!

 

استوری اینستاگرام

۶- سعی کنید بفهمید چه زمانی بین مخاطبتان و اینستاگرام تعامل ایجاد شده.

فهمیدن این که مخاطبانتان در چه زمان‌هایی در اینستاگرام فعال‌تر هستند، کلید افزایش بازدیدهای استوری‌تان است.

اگر بتوانید بفهمید چه زمان مخاطبتان مایل به دیدن استوری‌هاست، می‌توانید در زمانی منطبق با آن برای پست کردن ویدئوی زنده در استوریتان برنامه‌ریزی کنید تا آمار تماشای آن بالاتر برود.

با مشاهده‌ی Instagram Insights شروع کنید – هر صفحه‌ی مخصوص کسب و کار در اینستاگرام به نمودار تجزیه تحلیل دسترسی دارد که می‌تواند اطلاعات خوبی در مورد رفتار دنبال‌کنندگان در اختیار بگذارد.

ایجاد تعامل بیشتر در استوری اینستاگرامزیر برگه‌ی Activity and Audience، می‌توانید ببینید صفحه‌ی شما چه زمان بیشترین تعامل با مخاطبان، کشش و تأثیر را داشته و هم‌چنین می‌توانید ببینید چه زمان مخاطبانتان فعال‌ترند.

اگرچه، وقتی نوبت به استوری‌ها برسد، دقیق مشخص کردن زمانی که بیشترین بازدید را تنها توسط Instagram Insights دشوار می‌شود.

برای هر پست می‌توانید افزایش قابل توجهی را که در تعداد بازدیدها در روز به وجود می‌آید را ببینید و بهترین زمان برای پست کردن محتوایتان را بفهمید.

۷- استوری‌های اینستاگرام خود را از قبل برنامه‌ریزی کنید.

برنامه‌ریزی برای پست کردن استوری به معنای برنامه‌ریزی برای موفقیت است!

حالا که بهترین زمان برای پست کردن محتوای آماده شده‌تان را در اختیار دارید، می‌توانید زمانی را نیز برای برنامه‌ریزی اختصاص دهید تا بدین وسیله شانس بهتری برای افزایش بازدید و جذب مخاطبان جدید داشته باشید. به این معنی که شما هیچ‌وقت فرصت بهبود استوری بورد استوری‌هایتان و CTA را از دست نمی‌دهید و هم‌چنین شانس افزودن swipe up link (لینک را بالا بکشید) را نیز دارید.

به این زمان اختصاص داده شده به برنامه‌ریزی به عنوان «مرور کردن استوری‌های اینستاگرام» نگاه کنید – شما قادر خواهید بود وقتی از چیزی که می‌خواهید پست کتید ۱۰۰% راضی هستید یک نگاه نهایی به همه چیز بیاندازید. تمام کاری که نیاز است انجام دهید این است که برای یک ویدئو زنده برنامه‌ریزی کنید!

 

۸- با استفاده از پست‌های اینستاگرامی استوری‌های خود را promote کنید.

اگر سطح تعاملتان در پست‌ها بسیار زیاد است، می‌توانید آن را برای اداره‌ی استوری‌هایتان به کار بگیرید!

این یک تکنیک بسیار آسان است که به شما کمک می‌کند به دنبال‌کنندگانتان یادآوری کنید که ویدئو زنده اینستاگرامی دارید و این که اگر آخرین پست‌هایتان را تماشا کنند می‌مانند تا چیزهای بیشتری دست‌گیرشان شود.

این یک استراتژی‌ست که ما در نادین ایده از آن استفاده می‌کنیم، مخصوصا اگر محتواهای زیادی برای به اشتراک‎‌گذاری داشته باشیم که امکان انتشار تمام آن در یک پست نباشد.

ببینید چطور یک CTA به محتوای پستمان برای هدایت دنبال‌کنندگانمان به استوری اینستاگرام، به منظور اطلاعات بیشتر در مورد افزایش سلامت روان حین کار کردن (در ماه آگاهی سلامت روان)، اضافه کرده‌ایم:

 

۹- بازنشر UGC در تم محتوا برای مخاطبانتان

بازنشر استوری‌ها و اشتراک‌گذاری محتوای کاربران (UGC) راه بسیار خوبی برای پر کردن صفحه‌تان با محتواهای زیبا است. این برای مخاطبان شما بسیار ارزش دارد – UGC 50% قابل اعتمادتر از دیگر رسانه‌ها است!

UGC در رسانه‌ی اجتماعی معادل همان تبلیغات زبانی است، به این معنی که هر پست یا استوری مربوط به برند شما که توسط مشتریان شما منتشر می‌شود یک UGC با ارزش است. اما شما می‌خواهید مطمئن شوید که در مورد این که چه UGC را می‌خواهید بازنشر کنید، استراتژیک فکر کنید.

به جای بازنشر هر بخش از محتوایی که در آن تگ شده‌اید، به این فکر کنید که چطور می‌توانید UGC خود را در تم‌های متفاوت دسته‌بندی کنید.

مثلاً، گروه‌های Fella Swim با هم، با استفاده از الگوهای برند شده‌ی استوری‌های خودشان، در سری «As Seen On» قرار می‌گیرند.

 استوری اینستاگراممشابهاً، Ban.do میزبان سری «Friday Night Likes» شده که دنبال‌کنندگانش آن را می‌شناسند و عاشقش هستند:

ایجاد تعامل بیشتر در استوری اینستاگراماز

 

۱۰- انیمیشن‌ها در استوریتان خلاقانه استفاده کنید.

استوری اینستاگرام جایی بسیار محبوب با بیش از روزانه ۵۰۰ میلیون کاربر است. یک راه برای دور ماندن از بی نظمی، استفاده از انیمیشن‌های خلاقانه در استوری است.

تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن و ابزار مانند Mojo و Over وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند انیمیشن‌های جالب برای استوریتان بسازید بدون این که مجبور باشید طراح گرافیک استخدام کنید یا ساعت‌ها صرف آموختن ویرایش ویدئو کنید.

ببینید Shutterstock چطور برای استوری‌های خود از انیمیشن‌های متناسب با برندش استفاده کرده است:

تعامل بیشتر در استوری اینستاگرامچطور

 

تعامل با استوری‌هایتان را با کمک استیکرها بهبود ببخشید

حالا که تمام توجهتان بر روی پست‌هایتان است، وقت آن رسیده که سطح تعاملتان با مخاطب را نیز افزایش دهید.

و یکی از بهترین راه‌ها برای این کار این است که از استیکرهای استوری استفاده کنید! استفاده از استیکرها در استوری، مخاطبانتان را برای اقدام به عمل از طریق پست‌هایتان تشویق می‌کند. چه این اقدام پرسیدن یک سوال از شما و به اشتراک‌گذاری عقیده‌شان باشد چه شرکت در یک پرسش‌نامه. علاوه بر این، این یک راه جالب و خلاقانه برای ایجاد تعامل در پست‌هایتان است!

بسیاری از برندها فرصت طلایی ایجاد تعامل بیشتر با کاربران از طریق افزودن استیکرهای اینستاگرام در استوری‌هایشان را از دست می‌دهند – اما ما ایجا هستیم تا از این اتفاقا جلوگیری کنیم!

اینجا برخی از بهترین استیکرها و استراتژی‌ها برای افزایش تعامل با مخاطبان در پست‌هایتان را میبینید:

۱۱- از  Poll Stickers برای دنبال‌کنندگانتان به منظور اشتراک‌گذاری عقیده‌شان استفاده کنید.

استفاده از Poll Sticker (برچسب نظرسنجی) نه تنها راهی بسیار خوب برای افزایش تعامل است، بلکه هم‌چنین باعث افزایش بینش شما نسبت به like ها و dislike های دنبال‌‌کنندگانتان می‌شود.

نادین ایده به طور منظم از برچسب رأی‌گیری استفاده می‌کند تا اطلاعات بیشتری در مورد آن‌چه مخاطبان شما در استوری می‌خواهند ببینند، به شما ارائه دهد. در این مورد، ما به بازدیدکنندگانمان فرصتی برای «انتخاب ماجرای خود» داده‌ایم، بنابراین هر بازدیدکننده شانس این را دارد که موضوع و محتوای پست آینده‌ی ما را انتخاب کند!

ایجاد تعامل بیشتر در استوری اینستاگرامبرچسب رأی‌گیری راهی بسیار سریع و آسان است تا به مخاطبانتان فرصتی برای اشتراک‌گذاری نظراتشان بدهید که هم‌چنین به شما کمک می‌کند بهتر بفهمید مخاطبتان چه چیزی را می‌خواهد در صفحه‌ی شما ببیند.

این مقاله را ببینید تا بفهمید برندها از چه راه‌های خلاقانه‌ای برای استفاده از برچسب نظرسنجی استفاده می‌کنند!