استراتژی و پلنینگ بازاریابی دیجیتال . 

براساس گزارش Managing Digital Marketing study که smartinsight انجام داده است، ۴۶ درصد از برندها یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ تعریف شده ندارند، در حالی که ۱۷ درصد به سمت تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ رفته اند اما هنوز با فعالیت بازاریابی آنها یکپارچه نشده است.

اگر شما برنامه ای در دست ندارید، چگونه می توانید انتظار رشد و نوآوری داشته باشید، برای اندازه گیری نتایج معنی دار و یادگیری از اشتباهات گذشته، اگر برنامه ایی برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ ندارید، بیهوده است.

به این سوال پاسخ بدهید: هدف برتری که می خواهید نهایتا تلاش های دیجیتال مارکتینگ شما به آن دست یابد، چیست؟ (به عنوان مثال آیا می خواهیدخود را به عنوان ارائه دهنده آنلاین قطعات کامپیوتر در تهران معرفی کنید) این مأموریت شماست.

امروزه نمی‌توان در مورد موفقیت کسب و کارها ساده انگاری کرد. به همین دلیل درک و پیش‌بینی رفتار مصرف کننده کلید موفقیت در برنامه ریزی و مدیریت محیط در حال تغییر و دگرگونی است.

امروزه داشتن اطلاعات و دانش کافی از رفتار مصرف کننده یک راهنمای مطمئن در فعالیت‌های بازاریابی سازمان های تجاری و موسسات غیر اتفاعی محسوب میشود.

موارد یاد شده تنها چند عنصر برای اثبات اهمیت داشتن  یک برنامه استراتژی بازاریابی می باشند، ما درآژانس نادین ایده با استفاده از اساتید برتر حوزه بازاریابی به شما کمک می کنیم تا برنامه بازاریابی خود را به درستی تدوین کنید، تا بهترین سود و رشد را به دست آورید.

بهترین استراتژی برند، استراتژی ای است که مشارکت خلاق 

میان مشتری استراتژیست و طراح به وجود آورد.

 

برنامه ی استراتژیک یک برنامه ی با جزئیات عملیاتیست که یک برنامه عملیاتی با

 جزئیات لازم است اما بدون یک برنامه استراتژی چگونه می توان به برنامه ی عملیاتی

 رسید و آنها را اولویت بندی کرد؟

راهنمای تدوین برنامه بازاریابی

برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ با مشخص کردن شاخص کلیدی عملکرد (KPI) های خاص برای کسب و کارتان با توجه به صنعتی که کار می کنید، در مقابل رسیدن به آنها خودتان را مسئول می کنید و باعث می شود هدفمندتر کار کنید تا به آن شاخص کلیدی عملکرد (KPI) ها برسید.

اول از همه تلاش های دیجیتال مارکتینگ قبلی خود را تجزیه و تحلیل کنید که نسبت به تنظیم شاخص کلیدی عملکردهای جدید واقع بین باشید. این امر اطمینان حاصل می کند که شما برای افزایش مثبت در نتایج فعلی خود تلاش می کنید، در حالیکه به شما کمک می کند تا انتظارات خود را بالا نبرید.

برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ بعد از اینکه اهداف و KPI مشخص شد به سمت بررسی گذشته کسب و کار می رویم تا بفهمیم در گذاشته چه روندی را داشته است. با تجزیه و تحلیل کردن موفقیت و شکست های استراتژی های دیجیتال مارکتینگ خود می توانید بهترین KPI ها را برای بیزنس خودتان تنظیم کنید و هیچ وقت در تاریکی برنامه ریزی نکنید. بنابراین، ممکن است بخواهید مرحله ۱ و ۲ را با هم بگذرانید.

برای تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ یک دوره زمانی را که میخواهید تجزیه و تحلیل کنید، انتخاب کنید. (بهتر است که این مدت زمان را همان زمان که برای استراتژی بازاریابی جدید برنامه ریزی می کنید تنظیم کنید)

تعیین دوره زمانی که می خواهید تجزیه و تحلیل کنید و تقویم گوگل آنالیتیکس خود را برای مطابقت با این دوره زمانی تنظیم کنید.

تهیه یک پرسونای مناسب:

۱- با اصول اولیه شروع کنید و تمام اطلاعات جمعیت شناختی که در مورد مصرف کننده هدف خود می دانید، مانند سن، جنسیت و محل سکونت خود را ثبت کنید.
۲- سپس کمی عمیق تر  شوید و مشکلات مشتریان هدف را پیدا کنید و به فکر حل آن باشید

۳- خواسته های عاطفی، اهداف، آرزوها و ترس های مشتری را بررسی کنید و همه عوامل را مدنظر قرار دهید.

۴- شما می توانید به صورت دقیق و عمیق گزارشات مخاطبان خود را در  حساب گوگل آنالیتیکس بررسی کنید تا ویژگی های کلیدی شخصیت مورد نظر خود مانند سن، جنس، شغلی و … را شناسایی کنید.

با مشخص کردن پرسونای مشتری حال دقیقا می توانید مشتریان هدف خود را مشخص کنید

برای شناسایی منابع درآمدی سه چیز مهم هستند: بودجه شما، کانال های دیجیتال شما و تیم شما (یا افراد) است. مهم است که همه منابع خود را قبل از اینکه تصمیم بگیرید که چه چیزی برای دوره بعدی نیاز دارید، جمع آوری کنید.

برای مثال، اکنون زمان مناسب برای ایجاد ممیزی از کانال های دیجیتال موجود خود و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شما قصد دارید بخش های خاصی از بازاریابی دیجیتال خود را برون سپاری کنید و یا اینکه آیا شما نیاز به تعیین بودجه برای استخدام جدید دارید؟

در ادامه مراحل تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ، به آخرین مرحله نوشتن آن می رسیم. یک طرح ایجاد کنید و به آن نچسبید… اما منظورچیست؟ برنامه شما هرگز از ابتدا کامل نخواهد بود. هر تصوری که انجام می دهید، درست نیست.

اگر چه شما سعی می کنید بر اساس تجزیه و تحلیل ها و بینش بدست آمده یک برنامه ساختاریافته را ایجاد کنید ولی نمی توانید پیش بینی کنید که مشتریانتان چطور رفتار خواهند کرد…

بنابراین، لازم است به طور مداوم عملکرد استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را  اندازه گیری کنید و نظارت داشته باشید  و در صورت لزوم هر قسمتی که نیاز باشید را تغییر دهید.

مشاوره رایگان

اگر قصد تدوین استراتژی بازاریابی خود را دارید اما نمیدانید از کجا شروع کنید همین حالا با ما تماس بگیرید.